Informace pro uchazeče o studium

Kalendář
3.4. 2020

Milí uchazeči o studium na naší škole,

věříme, že v této mimořádné životní situaci zvládáte nečekané podmínky jak osobní, tak pracovní, a že jste Vy i Vaše rodiny především zdraví.

Současná situace nás všechny, vzhledem k Vašemu dalšímu životnímu kroku v podobě studia na střední škole, přivedla do nelehké a nečekané situace. Nyní musíte v domácích podmínkách studovat a ještě se stejným způsobem připravovat na přijímací zkoušku na střední školu.

Chtěli bychom Vás ujistit, že určitě vše i v této situaci nelehké situaci zvládnete. Jste jistě šikovní a cílevědomí. A právě takové žáky rádi u nás v příštím školním roce přivítáme.

K přípravě na přijímaci zkoušky se tedy nyní připravujete sami doma. K Jednotné přijímací zkoušce (JPZ) se stále můžete připravovat pomocí všech ilustračních a minulých ostrých testů, které jsou k dispozici na https://prijimacky.cermat.cz/. To stejné bychom společně dělali i během Přípravných kurzů u nás ve škole, jen to máte bohužel bez přímé zpětné vazby. Věříme, že Vám v tomto pomůžou učitelé Vaší školy. 

My Vám můžeme nabídnout online konzultaci v případě vašeho zájmu, vyučující českého jazyka a matematiky budou pro Vás a Vaše dotazy k dispozici na jejich pracovních emailech v těchto časech:

Český jazyk a literatura - Jana Kotasová (kotasova@is-ostrava.cz) - úterý a čtvrtek od 10.00 do 11.00 hodin

Matematika - Simona Fridrišková (fridriskova@is-ostrava.cz) -  úterý a čtvrtek od 10.00 do 11.00 hodin

Pokud se osobně domluvíte i na jiném způsobu komunikace, to už necháme na Vás. 

K naší školní části přijímací zkoušky (jiné než první ročníky - matematika a anglický jazyk) Vám připravíme několik ilustračních testů nebo odkazů na relevantní zdroje a můžete si potřebné také vyzkoušet. Naši učitelé Vám poté rádi poskytnou zpětnou vazbu.

Matematika - Simona Fridrišková (fridriskova@is-ostrava.cz) -  úterý a čtvrtek od 10.00 do 11.00 hodin

Anglický jazyk - Liana Barney (barney@is-ostrava.cz) -  úterý a čtvrtek od 10.00 do 11.00 hodin

 

A rádi bychom Vás uklidnili i v tom směru, že naše nastavená hranice úspěšnosti 10% je jistě pro Vás banální. Vše určitě zvládnete, i když máte jen jeden termín. 

Termíny přijímacích zkoušek vypíšeme v souladu s vývojem mimořádných vládních opatření a znovuotevření škol. Poté hned od nás obdržíte oficiální pozvánku k přijímacímu řízení. Nyní jsme pozvánku k původnímu řádnému termínu neposílali. 

A všem potencionálním uchazečům, kteří nejsou přihlášeni do prvního kola přijímacího řízení. Každý rok máme volné kapacity ve většině tříd a i letos volná místa budeme nabízet ve druhém kole přijímacího řízení, které vypíšeme po skončení toho prvního posunutého. Předpokládáme, že to bude ve druhé polovině června. 

Sledujte nadále naše webové stránky a sociální sítě. Budeme vás zde nadále informovat o aktuálním dění.

V případě jakýchkoliv organizačně-informačních záležitostí se můžete obrátit na ředitele školy Ivo Helebranta (helebrant@is-ostrava.cz, 725 078 334) nebo zástupkyni ředitele Táňu Mickovou (mickova@is-ostrava.cz, 702 153 023).

Přejeme úspěšnou přípravu na přijímací zkoušky a především pevné zdraví.

Ivo Helebrant, ředitel školy

Podporujeme
Partneři