Absolvent

Alumni
Absolventi
30.5. 2018

1st International School of Ostrava byla vždy velkou součástí mého života. Ale abych zasadil svůj “příběh” do kontextu, musím začít úplně od chvíle, kdy se moji rodiče potkali v USA a poté odjeli do Česka, kde jsem se narodil já. Po pár měsících jsme se odstěhovali do Austrálie, rodné země mého tat’ky, kde jsme několik let zůstali. Když mi bylo sedm, přesídlili jsme zpátky do Ostravy, abychom byli s českou stranou rodiny. Po nějakém čase potkal otec pana Petruse a pana Graye a začal na škole učit. 

Na ISO jsem nastoupil do třetí třídy, což bylo před devíti lety, a já jsem se tak stal svědkem toho, jak naše škola roste a jaké dělá pokroky. Mám to štěstí, že můžu studovat v alternativní a mezinárodní atmosféře, se studenty a učiteli z celého světa. 

Když jsem poprvé začal chodit do IB DP programu, byl jsem jenom další teenager, který nemá pořádný názor (což se možná stále nezměnilo…). Ale ted’, pár měsíců do posledního školního roku, mám zcela odlišný způsob myšlení. Momentálně se hlásím na některé univerzity ze světové špičky, na kterých, doufám, budu moci navázat na naše středoškolské vzdělání. Nic z toho by však nebylo možné bez mého tat’ky, který je můj učitel angličtiny i IB koordinátor, protože on byl ten, kdo mě inspiroval, abych pracoval více a tvrději než kdykoliv předtím v životě. Chci taky poděkovat všem ostatním učitelům, kteří mi nabídli neuvěřitelnou podporu v mém růstu. Doufám, že nejsou příliš unavení z toho, jak za nimi chodím pětkrát týdně ohledně různých úkolů…. ;-)

Tato škola vás bude akceptovat za to, jací jste. Já měl to štěstí, že jsem poznal všechny ty jedinečné lidi, co naší školou prošli a procházejí, a děkuji jim, že jsou součástí mého života a že to se mnou ještě chvilku vydrží.

Podporujeme
Partneři